Лийдс - Уулвърхемптън

Уулвърхемптън победи Лийдс на „Еланд Роуд“

Уулвърхемптън надви Лийдс с 1:0 като гост в среща от петия кръг на английската Висша лига. Това беше първо домакинско поражение за тима на Марсело Биелса. Уулвс пък взеха трета поредна победа.

През първата част Лийдс беше по-активният. Отборът на домакините стигна до няколко нелоши ситуации пред вратата на Патрисио, но не и до гол. Гостите атакуваха рядко, но в самия край на първата част можеха да поведат в резултата. Иизстрелът на Даниел Поденс обаче беше спасен от Мелие.

През второто полувреме ролите се размениха и Уулвърхемптън натисна. Страхотен шут от воле на Ромен Саис се озова в мрежата на белите, но голът бе отменен правилно заради засада на Поденс. Нищо обаче не спаси Лийдс в следващия случай. Тогава Раул Хименес стреля, топката рикошира в главата на Калвин Филипс и влетя в мрежата.

Лийдс остава десети със седем точки, а Уулвърхепотън е шести с девет точки.

В другия двубой от понеделнишката програма, Уест Бромич Албиън и Бърнли направиха 0:0. И двата тима останаха без победа в шампионата. Но пък фиксираха първото нулево равенство през сезона.