Барселона суперкупа

За 13-ти път: Барселона взе Суперкупата на Испания

Барселона победи Севиля с 2:1 и взе Суперкупата на Испания за 13-и път в своята история. Мачът се игра в мароканския град Танжер пред 44 000 зрители. Това бе шести трофей за каталунците в последните девет години.

Андалуският тим поведе в 9-ата минута с гол на Пабло Сарабия след асистенция на Луис Муриел. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но после бе признато за редовно чрез ВАР системата. Каталунците изравниха в 42-ата чрез Жерар Пике. Той реализира отблизо, след като шут на Меси се отби от гредата.

Тер Стеген

Барселона има късмет – греда и пропусната дузпа за Севиля

Севиля, под ръководството на новия треньо Пабло Масин, продължи да играе много добре и да напада. Фанко Васкес дори уцели напречната греда, след удар с глава. Усман Дембеле обаче се разписа за 2:1 в 78-ата минута с мощен изстрел извън наказателното поле. Севиля можеше да изравни резултата в самия край на редовното време, но Висам Бен Йедер пропусна дузпа. Неговият удар бе спасен от Марк-Андре  Тер Стеген.

Барса вече има 3 трофея повече от Реал Мадрид в мачовете за Суперкупата.

Пореден рекорд за Меси, изпревари Иниеста

Лионел Меси спечели 33-и трофей с фланелката на Барселона. Така 31-годишният аржентинец стана най-титулуваният играч в историята на клуба. Досега той и Андрес Иниеста имаха по 32 титли. Дебютиралите Артуро Видал, Клемен Ленгле и Артур пък взеха първите си трофеи с Барса.