Роналдо

Ювентус спечели без изгонения Роналдо във Валенсия

Кристиано Роналдо няма да запомни с добро дебюта си за Ювентус в Шампионската лига. Португалецът бе изгонен във Валенсия още в 29-а минута. Това бе първи червен картон за него в 152-я му мач в надпревата. Ювентус обаче спечели гостуването си на „Местая“ с 2:0.

Роналдо блести до картона

Роналдо бе изгонен за удар без топка срещу защитник на Валенсия. Ако бъде наложено наказание в пълен размер, той може да пропусне и двата мача с бившия си клуб Манчестър Юнайтед.

Преди това португалецът създаде положения за Манджукич и Кедира, но те пропуснаха. Всъщност допреди за бъде изгонен, близо 60 процента от атаките на бианконерите минаваха през неговата зона вляво.

Роналдо
Реакцията на португалеца след червения картон
Два гола от дузпи за Юве

Юве доминираше и шутове на Матюиди и Бернардески бяха изчистени от голлинията. В крайна сметка италианският шампион заслужено поведе. Това се случи в самия край на първото полувреме, когато Пянич вкара от дузпа. Нарушението бе дело на Даниел Парехо, а потърпевш – Жоао Кансело. Второто попадение дойде в 49-а минута. Този път Бонучи бе фаулиран от Муриойо. Втора дузпа, втори точен удар на Пянич и втори гол – 0:2.

И Валенсия получи дузпа, но пропусна

До края на двубоя Валенсия натискаше, но така и не стигна до гол, макар че на два пъти застраши Счесни. Домакините имаха 24 удара към вратата, но само шест точни.

В шестата минута на добавеното време испанците също получиха дузпа. Габриел бе фаулиран от Даниеле Ругани. Ударът на Парехо обаче бе изваден от Счесни.