Ювентус победи Милан, Интер катастрофира в Бергамо

Милан - Ювентус

Ювентус спечели срещу Милан с 2:0 и защити аванса си на върха на класирането. Победата на бианконерите е още по-сладка, защото бе съчетана със загуба на Интер по-рано през деня. Интер падна с 1:4 в Бергамо и остана на трета позиция, на девет точки от Юве. Втори, на шест точки зад лидера, е Наполи.

Ранен и късен гол за Ювентус

Шампионът поведе в Милано с 1:0 още в осмата минута чрез Марио Манджукич. Той засече центриране на Алекс Сандро. Кристиано Роналдо пък се разписа за 0:2 в 81-а минута. Това бе осми гол за него в Серия А през сезона. Португалецът се разписа отблизо с добавка, пращайки топката в празната мрежа.

Пропусната дузпа и червен картон за Игуанин

Кошмарът на Милан бе завършен от Гонсало Игуаин. Играещият под наем от Юве нападател изпусна дузпа в средата на първото полувреме. Тя бе отсъдена за игра с ръка Бенатиа. Счесни обаче изби шута на аржентинеца. Малко след втория гол той си изпроси и червен картон за протест.

Аталанта разгроми Интер

По-рано през деня Аталанта победи Интер с 4:1 и сложи край на серията на гостите от седем поредни победи. Бергамаските пък записаха четвърти пореден успех и се изкачиха на осмо място в класирането.