Ювентус

Ювентус обърна китайци в Хонконг

Ювентус постигна победа в последната си контрола извън Европа. „Старата госпожа“ се наложи с 2:1 над китайския Саут Чайна. Двубоят се игра в Хонконг, а италианският шампион наложи пълна доминация в срещата. Азиатците обаче бяха тези, които поведоха в резултата в 21-ата минута. Тогава след неразчетено излизане на Нето топката попадна в Чан Су Ки и той откри резултата. Само 3 мин. по-късно обаче от Юве изравниха. Автор на попадението стана Мехди Бенатия. Това бе второ попадение за мароканския национал, който вкара и на Тотнъм в Мелбърн. „Бианконерите“ имаха възможност да поведат в края на полувремето, но удари на Дибала и Пянич бяха отразени.

Победата за тима на Масимилиано Алегри донесе Лоренцо Росети, който се възползва от грешка на резервния вратар на домакините Кристиан Мора при удар на Стефано Падован.