Ювентус - Интер

Ювентус измъкна драматична победа с 3:2 над Интер

Ювентус победи Интер с 3:2 в дербито на Италия, което противопостави отиващия си шампион на новия такъв. Освен петте гола в сблъсъка имаше и два червени картона, и много емоции. С успеха Юве продължава да пази надежда, че ще завърши в Топ 4. Тимът има 75 точки – две повече от петия Наполи, който обаче е и с мач по-малко.

Кристиано Роналдо откри за Ювентус в 24-ата минута. Той се разписа с добавка след пропусната дузпа. 11 минути по-късно Ромелу Лукаку изравни от дузпа. В добавеното време на първата част Хуан Куадрадо вкара за 2:1.

Второто полувреме беше още по-интересно. То започна с изгонване на Родриго Бентанкур в 55-ата минута. Интер натисна и стигна до изравнителен гол в 83-ата минута. Попадението беше дело на Джорджо Киелини, който прати топката в собствената си врата. Голът беше разгледан от ВАР заради съмнение за нарушение срещу бранителя. Такова обаче не беше отсъдено.

Малко по-късно бианконерите стигнаха до 3:2. Реферът отсъди трета дузпа – при това спорна – за нарушение срещу Куадрадо, а потърпевшият я вкара.