Ювентус бие, Роналдо продължава без гол – ВИДЕО

Ювентус надви Парма с 2:1 като гост в късния съботен мач от Серия А. Това бе трета поредна победа за шампиона в новия сезон. Кристиано Роналдо пак имаше няколко положения, но отново не стигна до гол. Португалецът вече има 23 опита да се разпише, като той е номер едно в това отношение в петте големи първенства.

Парма - Ювентус, Роналдо
Роналдо вече има 23 опита да вкара гол, нон апразно

Марио Манджукич откри резултата още във втората минута, като се разписа отблизо. Това бе втори негол гол през сезона. Парма отговори подобаващо и Лео Стулац удари гредата от пряк свободен удар. Жервиньо възстанови равенството в 33-ата минута. Това бе дебют за бившия нападател на Арсенал като титуляр, като той наказа своя съотборник в Лондон Войчех Счесни.

Парма - Ювентус
Масимо Гоби и Куадрадо летят към топката
Матюиди носи успеха на Ювентус

Манджукич бе замесен и във втория гол за Юве. Той изведе с пета, Блез Матюиди, който направи 1:2 в 58-ата минута. Това бе първо негово попадение за бианконерите от 14 март насам. Тогава той вкара във вратата на Аталанта.

В края Дъглас Коста уцели гредата, а шампионът имаше още няколко положения, но не вкара трети гол.

Болоня - Интер
Наинголан вкарва първия си гол за нерадзурите
Интер спечели, Наинголан вкара

В другия съботен мач Интер разгроми Болоня с 3:0 с голове през второто полувреме. По веднъж за отбора от Милано се разписаха Раджа Наинголан, Антонио Кандрева и Иван Перишич. За Наинголан това е първи гол, след като дойде от Рома през лятото. Интер взе първа победа през новия сезон, а Болоня остава с една спечелена точка.