Юве записа най-добър старт от 88 години насам – ВИДЕО

Юве постигна шести пореден успех в Серия А, след като победи с рутинното 2:0 Болоня. Бианконерите започнаха по същия начин и в предишните три сезона. Тази година обаче те го съчетаха и с успех срещу Валенсия в Шампионската лига. Така тимът на Масимилиано Алегри направи най-добрият си старт от 88 години насам.

Юве - Болоня
Матюиди бележи за 2:0

Ювентус започна в нападение с Кристиано Роналдо и Пауло Дибала, а на вратата дебют през сезона направи Матия Перин. Бианконерите натиснаха сериозно още от началото и решиха всичко в първите 20 минути. В 11-та минута Дибала откри резултата с първия си гол за сезона. Пет по-късно Блес Матюиди покачи на 2:0 след асистенция на Кристиано Роналдо. Торинци контролираха напълно случващото се на терена и по отношение на владение на топката, и по създадени голови положения, но не успяха да вкарат още до края.

Ювентус - Болоня
Учителят и ученика
Юве води с три точки пред Наполи

Ювентус е на върха с пълен актив от точки. Наполи продължава да бъде втори, след като надигра категорично новака Парма с 3:0. Южняците изостават с три точки, а в следващия кръг играят с шампиона. Лацио излезе на трета позиция след четвърти пореден успех – 2:1 във визитата на Удинезе.