Тотнъм

Юве удари Тотнъм с 2:1 в Мелбърн

Ювентус победи Тотнъм с 2:1 в среща от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп. Двата тима играха в Мелбърн, като участие в мача взеха почти всички футболисти, с които двата отбора разполагат. „Старата госпожа“ започна ударно двубоя, като до 15-ата мин. вече водеше с 2:0. Първо Пауло Дибала откри резултата в 5-ата минута, след което в 15-ата новото попълнение Мехди Бенатия удвои аванса, засичайки с глава центриране отляво.

Това накара футболистите на Масимилиано Алегри да намалят оборотите и през второто полувреме Тотнъм беше по-активният отбор. „Шпорите“ обаче стигнаха само до един гол. Той падна в 67-ата минута след грешка в отбраната на Юве и бе дело на Ерик Ламела.

За английския тим това беше първи мач на турнира, докато Юве регистрира загуба с дузпи от Мелбърн Виктори в първия си двубой.