Юве - Киево

Ювентус спечели драматично, Кристиано Роналдо не вкара

Ювентус спечели драматично в дебюта на Кристиано Роналдо, макар че португалецът не вкара. Бианконерите измъкнаха успех с 3:2 над Киево с гол в добавеното време, за да започнат сезона в Серия А с победа. Португалецът имаше няколко точни удара, но всички бяха спасени от 39-годишния вратар Стефано Сорентино.

Сами Кедира откри още в самото начало. Киево обаче успя да изравни в края на първата част чрез Мариуш Степински. После тимът от Верона дори поведе с 2:1 след точно изпълнена дузпа от Емануеле Джачерини. Това бяха и единствените два точни удара във вратата на Войчех Счешни.

15 минути преди края атаките на Юве доведоха до желания резултат. Завърналият се Бонучи се разписа за 2:2, макар че имаше рикошет в Матиа Бани. В добавеното време Манджукич вкара за 2:3, но попадението бе отменено заради нарушение на Роналдо срещу вратаря Сорентино. Стражът бе сменен заради травма, а вместо него влезе Адриан Семпер. Той обаче  извади топката от мрежата си малко по-късно след гол на друга резерва – Федерико Бернардеши.

Юве - Киево, Роналдо

Стартът на Роналдо в Серия А – като този в Примера

Любопитно е, че кариерата на Роналдо в Серия А започна със същия резултат, както тази в Примера. През 2009-а година Реал победи Депортиво Ла Коруня с 3:2, но тогава португалецът се разписа.