Юнайтед - Юве

Юве победи Юнайтед, Сити громи като гост

Ювентус спечели срещу Манчестър Юнайтед с 1:0 при завръщането на Кристиано Роналдо на „Олд Трафорд“. Попадението бе дело на Паоло Дибала. Така Юве вече има пет точки аванс на върха на класирането. Това бе едва второ домакинско поражение в Европа за червените дяволи в последните пет години. Предишното бе през 2013-а, когато Роналдо вкара победния гол за Реал Мадрид.

Сега португалецът асистира на Дибала за попадението в 17-а минута. Голът бе четвърти за аржентинеца от началото на сезона в Шампионската лига, като само Меси има повече – пет.

Италианският шампион имаше още положения да увеличи аванса си през първото полувреме, в което напълно доминираше. Бианконерите имаха 70% владеене на топката и 10 удара срещу само един за Юнайтед.

Юве се дръпна назад след почивката

През второто полувреме гостите се прибраха назад, а тимът на Жозе Моуриньо заига по-добре. Червените дяволи обаче имаха само едно опасно положение – удар на Погба в гредата.

Манчестър Сити отнесе Шахтьор с 3:0

Градския съперник Манчестър Сити нямаше подобни проблеми и отнесе Шахтьор с 3:0. Тимът на Пеп Гуардиола доминираше от началото до края и можеше да спечели с още по-голяма разлика. Давид Силва и Аймерик Лапорт се разписаха през първата част за 2:0. През втората резервата Бернардо Силва вкара още един гол. А в един момент небесносините имаха абсурдните 98% владеена на топката.

Шахтьор - Сити
Де Бройне преследва Велингтон

Сити имаше 14 удара само през първото полувреме и общо 24 в целия двубой. Давид Силва и Стърлинг удариха греди, а шут на Марез бе изчистен от голлинията. За шампиона на Англия на терена след дълго лечение на травма се завърна Кевин де Бройне. Той се отчете с асистенция за гола на Лапорт.