Юве обърна драматично Интер в един от мачовете на сезона

Ювентус постигна изключително драматична победа с 3:2 при визитата си на Интер в голямото дерби на Италия. Двата тима сътвориха невероятен спектакъл на препълнения „Сан Сиро“ в Милано и направиха един от мачовете на сезона. С успеха бианконерите направиха важна крачка към седма поредна титла в първенството.

Интер - Ювентус

Дъглас Коста даде преднина на Юве още в 13-ата минута след подаване Куадрадо. Няколко минути по-късно ситуацията за домакините се утежни допълнително, след като Матиас Весино бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Марио Манджукич. Първоначално главният арбитър Даниеле Орсато показа само жълт картон на играча на Интер, но после гледа повторение на ситуацията и изгони Весино.

Икарди бележи в полза на Интер
Обратът на Интер

Играчите на Лучано Спалети показаха изключителен характер и успяха да стигнат до обрат през второто полувреме. Първо в 52-ата минута капитанът Мауро Икарди намали, засичайки с глава центриране Жоао Кансело. Това беше неговият 27-и гол за сезона. Само шест минути по-късно „Сан Сиро“ изригна, след като Иван Перишич напредна по десния фланг, преодоля Куадрадо, и центрира остро в наказателното поле на Ювентус. Там Андреа Бардзали не се намеси убедително и в опита си да изчисти топката я прати в собствената си врата. 2:1 в полза на Интер (и преследвача Наполи, който има само точка по-малко от Юве).

Драматични финални минути

Драмата обаче не спря дотук. Първо съдията Орсато пожали Пянич, като не му показа втори жълт картон. После шампионът натисна и успя да изравни в 87-ата минута. И то след нов автогол – дело на Милан Скриниар, който прати топката във вратата след центриране на Куадрадо. Само две минути по-късно Гонсало Игуаин донесе трите точки за бианконерите, разписвайки се с глава след подаване на влезлия като резерва Пауло Дибала. Така Ювентус спечели с 3:2. Игуаин пък сложи край на най-дългата си суша в Италия – 716 минути без гол. Но едва ли можеше да избере по-добър момент да го направи.

Радостта на Юве след края на мача

С успеха тимът на Масимилиано Алегри остана на върха в класирането с актив от 88 точки, с 4 повече от втория Наполи, който по-късно днес гостува на Фиорентина. Интер е пети с 66 точки.

Алегри: Победител е футболът

„И двата отбора дадоха всичко от себе си и се бориха до края. Футболът спечели“, каза Алегри. Той беше пратен на трибуните от рефера в края и то защото опита да успокои играчите на Юве след третия гол.