Тотнъм

Юве би Сампдория, Тотнъм се наложи над Саутхемптън

Шампионите от Ювентус крачат уверено към титлата в Италия, след като днес се наложиха като гости с минималното 1:0 над Сампдория в среща от 29-ия кръг на Серия А. Единственото попадение за „бианконерите“ бе реализирано с глава от Хуан Куадрадо още в 7-та минута.

Футболистите водени от Масимилиано Алегри могат да съжаляват, че не спечелиха с по-убедителен резултат на стадион „Луиджи Ферарис“, но множество пропуски най-вече на Густаво Игуаин попречиха това да се случи. Аржентинската звезда на „Старата госпожа“ Пауло Дибала пък бе заменен принудително в 28-та минута поради травма.

5387484

Ювентус убедително води в класирането с актив от 73 точки. Втори е Наполи с 63, който днес се наложи над Емполи с 3:2. Трети в таблицата са „вълците“ от Рома с 62 пункта, но и с мач по-малко. Сампдория заема 9-то място с 41 точки.

Ето и всички резултати от 29-ия кръг на Серия А:

Болоня – Киево 4:1; Кротоне – Фиорентина 0:1; Сампдория – Ювентус 0:1; Каляри – Лацио 0:0; Аталанта – Пескара 3:0; Емполи – Наполи 2:3.

Тотнъм спечели с 2:1 срещу Саутхемптън

5387507

„Шпорите“ поведоха в резултата в 14-та минута, след като Муса Дембеле подаде към Кристиан Ериксен, който с прецизен удар изпрати топката във вратата на Форстър.

Съдията отсъди дузпа за Тотнъм в 32-та минута за нарушение на Стив Дейвис срещу Дел Али в наказателното поле на „светците“. Деле Али се нае с изпълнението на наказателния удар, като хладнокръвно изпрати топката във вратата на Форстър за втори път.

5387825

Саутхемптън успя да върне едното попадение в 54-та минута, след карамбол в наказателното поле на Тотнъм, при което топката попадна в Джеймс Уорд-Праус, който отблизо не сбърка.

След днешната победа Тотнъм заема втората позиция в класирането с актив от 59 точки и 10 по-малко от лидера Челси. Саутхемптън е на десето място с 33 пункта.