Палас - Ливърпул, Клоп

Юрген Клоп: Рано е да се говори за титлата

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заяви, че е рано за гръмки изявления в борбата за титлата. Червените победиха с 2:0 Кристъл Палас в понеделник вечер и записаха втори пореден успех през сезона. Мърсисайдци, които завършиха четвърти през миналия сезон на 25 точки зад Манчестър Сити, са един от петте отбора със стопроцентов актив. Другите са Сити, Челси, Уотфорд и Тотнъм.

Голове в края на двете полувремена

Ливърпул вкара по един късен гол в двете полувремена, за да стигне до трите точки. В края на първата част от дузпа се разписа Джеймс Милнър. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Мохамед Салах. Милнър стана първият играч, реализирал осем поредни дузпи във Висшата лига.

15 минути преди края Палас остана с човек по-малко. Заради нарушение срещу Салах червен картон получи младият защитник Арън Уан-Бисака. Така на 20 години и 267 дни той стана най-младият изгонен играч във Висшата лига.

Палас - Ливърпул
Вторият гол в полза на Ливърпул в два кадъра

Палас - ЛивърпулЧервените направиха 2:0 в добавеното време. Салах намери Садио Мане, той пробяга 50 метра, заобиколи вратаря Уейн Хенеси и пусна топката в мрежата. Така Мане вече има шест гола в осем мача срещу Палас.

Клоп: Няма смисъл да се говори след два кръга

„Рано е. Много рано. Не ме интесува дали този резултат затвърждава статута ни на най-сериозен съперник на Сити. Не печелим трофей всеки уикенд, така че няма смисъл да се говори след два кръга. Но вие можете да го правите. Само не замесвайте нас“, заяви Клоп.

Ходжсън: Нямаше дузпа, но картонът е безспорен

Палас записа първа загуба от седем мача насам. За последнио тимът падна на 15 март, пак от Ливърпул. „Направихме достатъчно, за да вземем добър резултат. Не мисля, че имаше дузпа. Без нея щеше да е различно. Що се отнася до червения картон – имаше задържане и това бе правилно решение. Но не обвинявам Арън“, заяви мениджърът на орлите Рой Ходжсън. За него това бе загуба номер 100 във Висшата лига, при 87 победи и 65 равенства.