Манчестър Юнайтед

Юнайтед с убедителен успех за ФА Къп, Рууни изравни рекорд на сър Боби Чарлтън

Манчестър Юнайтед започна с категорична победа защитата на трофея си от ФА Къп. В мач от третия кръг на надпреварата „червените дяволи“ се наложиха с 4:0 над гостуващия Рединг.

Гол №249

Двубоят на „Олд Трафорд” ще се запомни и с факта, че Уейн Рууни изравни рекорда на сър Боби Чарлтън за отбелязани най-много голове с екипа на Юнайтед. Капитанът на „червените дяволи“ откри резултата в 7-ата мин., като това беше неговия гол №249 за Манчестър.

8 мин. по-късно Рууни пък направи едно чудесно двойно подаване с Антони Марсиал и френският национал удвои преднината на своите с диагонален удар. Останалите две попадения за домакините паднаха през второто полувреме. Техен автор стана Маркъс Рашфорд (75‘, 79‘).

В края на двубоя на терена пък се появи Бастиан Швайнщайгер за едва втори път този сезон, след като досега имаше едва четири минути под ръководството на Моуриньо.