Палас - Юнайтед
Неманя Матич е фаулиран от Кристиан Бентеке

Юнайтед обърна от 0:2 до 3:2 Кристъл Палас

Манчестър Юнайтед спечели драматично с 3:2 срещу Кристъл Палас в Лондон. Домакините водеха с 2:0 в 48-а минута, но не успяха да задържат аванса си и записаха шести мач без победа. Юнайтед пък загря по най-добрия възможен начин за дербито с Ливърпул в събота.

Рой Ходжсън не можеше да използва деветима титуляри заради контузии, но Палас игра много смело. Резултатът бе открит в 11-а минута. Бентеке проби и пусна топката към Таузенд. Той стреля и след рикошет в Линделоф топката излъга Де Хеа за 1:0. Юнайтед бе без шестима контузени и Алексис Санчес единствен създаваше проблеми на защитниците на столичани. Но пък той губеше твърде често топката – общо 19 пъти за първото полувреме.

Още един гол за Палас и бърз отговор за Юнайтед

В началото на второто полувреме домакините стигнаха до още един гол. Шлуп изпълни бързо свободен удар, изведе Ван Аанхолт и той вкара за 2:0. Само шест минути по-късно Юнайтед върна един гол. Валенсия центрира, Томкинс покри засадата  и Смоулинг намали пасива на 2:1.

Обратът за червените дяволи

Четвърт час преди края Юнайтед изравни. И то след минути, в които притискаше много силно Палас. Санчес стреля, топката се отби в Томкинс и гредата и стигна до Лукаку. А белгиецът я промуши в близкия ъгъл за 2:2. Само две минути по-късно Бентеке беше много близо до трети гол в полза на орлите, но Де Хеа извади удара му с фантастично спасяване.

Матич шокира дори Мауриньо

Мачът вървеше към заслужено равенство, когато в първата минута на добавеното време падна нов гол. Мата центрира, топката бе изчистена до Матич, който със страховит шут от 25 метра реализира за 2:3. Изключителен гол за халфа, който иначе бе почти незабележим. Това бе и първи гол на Матич за Юнайтед. След края на двубоя мениджърът Жозе Мауриньо пък се пошегува с голмайстора: „Надявам се, че няма да спечелиш наградата за играч на мача“, каза португалецът.

Юнайтед е втори в класирането, с две точки повече от Ливърпул. Палас е 18-и, на точка от спасяването.