Юнайтед - Лестър
Фред минава покрай Демарай Грей от Лестър

Юнайтед надви Лестър на старта, Моуриньо недоволства

Манчестър Юнайтед започна по успешен начин сезона във Висшата лига. Червените дяволи победиха Лестър Сити с 2:1 в първия мач от откриващия кръг.

Погба
Погба демонстрира новата си прическа

Титуляр на „Олд Трафорд“ за домакините бе френският национал Пол Погба, въпреки че се върна преди само няколко дни от почивка. В стартовия състав бяха и новото попълнение Фред, и завърналият се след наем Андреас Перейра.

Двубоят започна отлично за тима на Жозе Моуриньо – още в третата минута Юнайтед получи дузпа. Погба, който беше с капитанската лента, реализира наказателния удар за 1:0. Тимът на Клод Пюел постепенно взе контрол, но стигаше трудно до чисти голови положения.

Шоу празнува попадението си
Дебютен гол за Шоу за Юнайтед

След почивката лисиците продължиха да са по-активни, а Давид де Хеа се отличи с няколко добри намеси. В 83-та минута левият бек на Юнайтед Люк Шоу покачи на 2:0 с първия си гол в професионалния футбол. По всичко изглеждаше, че мачът е решен, но в 90-та минута Де Хеа не се ориентира добре при центриране отдясно и Джейми Варди прати топката във вратата му от близко разстояние. Червените дяволи все пак удържаха преднината си в оставащите минути и започнаха сезона с победа.