Ковънтри - Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/manutd

Юнайтед едва се спаси от голям резил за ФА Къп

Манчестър Юнайтед се спаси като по чудо от голям резил за ФА Къп. Червените дяволи спечелиха след дузпи срещу Ковънтри с 4:2 и се класираха за финала на турнира. Там те ще срещнат Манчестър Сити, който вчера елиминира Челси. Двата тима играха на финала и през миналия сезон и Сити спечели трофея. Два отбора стигат два поредни финала едва за втори път в историята на турнира. Първият е през 1884 и 1885 г., когато Блекбърн Роувърс побеждава Куинс Парк.

Юнайтед летеше към рекорден 22-и финал във ФА Къп, след като водеше с 3:0 до 71-ата минута. Скот Мактоминей даде преднина на тима в 23-та минута, а Хари Магуайър увеличи аванса в добавеното време на първата част. Бруно Фернандеш се разписа за 3:0 в 58-та минута.

Тимът от Чемпиъншип обаче направи забележителен обрат. Елис Симс намали в 71-та минута с удар от близко разстояние и осем по-късно подаде на Калъм О’Хеър, чийто шут рикошира в бранител на Юнайтед и влетя в мрежата на символичните гости. В петата минута на добавеното време Ковънтри получи и дузпа, която Хаджи Райт реализира за 3:3.

Тимът на Ерик Тен Хаг допусна и четвърти гол – в 121-ата минута на продълженията. Това попадението на Виктор Торп обаче беше отменено заради засада и се стигна до дузпи.

Каземиро пропусна първата дузпа, а Ковънтри получи аванс след два реализирани удара. Диого Далот, Кристиан Ериксен, Бруно Фернандеш и Расмус Хьойлунд обаче поправиха грешката на бразилския халф, а О’Хеър и Бен Шийф пропуснаха за Ковънтри.