Юлия Путинцева
Снимка: x.com/WTA

Юлия Путинцева изхвърли Шьонтек от Уимбълдън

Ига Швьонтек отпадна в третия кръг на Уимбълдън. Лидерката в световната ранглиста изненадващо загуби след обрат – 6-3, 1-6, 2-6, от Юлия Путинцева.

Полякинята поведе, след като уверено взе първия сет. После обаче тенисистката от Казахстан проби за 1-3 във втория сет. След това тя заигра много уверено и не даде шанс на Швьонтек. Шампионката от последните три издания на Ролан Гарос допусна пасив от 0-4. Тя спаси два мачбола, но при третия се предаде. Така Юлия Путинцева постигна осми пореден успех и спря серията на Швьонтек от 21 последователни победи.

„Наистина се чувствам великолепно. Бях съсредоточена върху това да играя много бързо. Получи се супер“, заяви победителката. Досега тя не беше достигала до третия кръг на Уимбълдън.

Следващата ѝ съперничка е Елена Остапенко. Латвийката, поставена под номер 13, победи лесно Бернарда Пера от САЩ след 6-1, 6-3 за по-малко от един час.

Онс Жабюр също отпадна от Уимбълдън. Тунизийката, десета в схемата, загуби в два сета от Елина Свитолина. Украинката, която игра полуфинал в Лондон през миналия сезон, се нуждаеше от 80 минути, за да елиминира финалистката от последните две години.

В следващия кръг украинската тенисистка ще се изправи срещу Синю Ван. Китайката победи в първия кръг Виктория Томова.

18-годишната Анна Калинская пък отстрани 15-ата поставена Людмила Самсонова, В четвъртия кръг тя ще играе срещу шампионката от 2022 година Елена Рибакина. Рибакина отстрани бившата номер 1 в света Каролине Возняцки след успех с 6-0, 6-1 за по-малко от час.