Япония - България
Снимка: volleyballworld.com

Япония също победи националите по волейбол

Япония стана поредният тим, който победи младия български национален отбор по волейбол. Нашите паднаха с 0:3 (23:25, 18:25, 14:25). Загубата е четвърта поредна загуба и 11-а в 13 мача в Лигата на нациите.

Японците имаха превъзходство през целия мач и заслужено спечелиха. Българите поддържаха интригта единствено в първия гейм. В първия Япония водеше с 23:17, но след силна добра нашите направиха пет поредни точки. Силите им обаче не стигнаха за обрат и те паднаха с 23:25. В следващите две части българите бяха далеч от нивото на съперника. Най-много точки реализира Нишида – 23. От наша страна Аспарухов завърши със 17 точки.

България остава на 14-о място от 16 тима само с две победи. Толкова има и Нидерландия. Последното място заема Австралия с една победа.

До края на турнира в Римини остават два кръга. Утре нашите ще играят със САЩ.