Германия - Япония
Снимка: twitter.com/DFB_Team_EN

Япония мина като на парад през Бундестима

Германия записа нова загуба в подготовката си за домакинството на Евро 2024. Бундестима падна от Япония с 1:4 в контрола.

Гостит откриха чрез Джуня Ито в 11-ата минута. Само осем по-късно Лирой Сане изравни за състава на Ханзи Флик. В средата на първото полувреме на „Фолксваген Арена“ във Волфсбург Япония отново поведе. Този път се разписа Аясе Уеда с добавка отблизо.

В края на двубоя Такума Асано и Ао Танака добавиха още две попадния за азиатския тим.

Загубата е четвърта за Германия в последните пет мача. И най-тежко поражение от онова 0:6 от Испания в Лигата на нациите преди три години. Освен това Биундестима има само една победа в шест домакинства.

Флик пък е спечелил само 12 от всичките си 25 мача начело, откакто замени Йоаким Льов през август 2021 г. „Тази загуба е позор“, коментира мениджърът на националния отбор Руди Фьолер.

Следващата контрола на Германия е срещу световният вицешампион Франция. Мачът е във вторник в Дортмунд.