Тотнъм - Уулвс

Уулвс изненада Тотнъм, Евертън изпусна Юнайтед

Уулвс спечели с 3:2 визитата си на Тотнъм и изпревари шпорите в класирането. Вълците имат 42 точки и са на шесто място в класирането. Тотнъм е седми с 40 точки. Петият Манчестър Юнайтед е също с 42 точки след 1:1 с Евертън. Четвъртият Челси има 45 точки.

Обратът на Уулвс

Тотнъм повеждаше на два пъти в резултата. Бергвайн откри в 13-ата минута, но Дохърти изравни в 27-ата. Той се възползва от добър пас на Диого Жота. В края на първата част Орие отново изведе шпорите напред – 2:1. Диого Жота обаче вкара за 2:2 в 57-ата минута, след като Дохърти му върна услугата. Секунди по-рано Деле Али изпусна отличен шанс да покачи на 3:1. А в 73-ата Хименес направи 2:3. Асистенцията отново бе на Жота.

Анчелоти бе изгонен след края на Евертън – Юнайтед

Евертън и Манечестър Юнайтед направиха също много интересен мач, който завърши 1:1. Вратарите и на карамелите, и на червените дяволи сбъркаха. В края обаче те се реваншираха с отлични спасявания.

Сините откриха в третата минута. Де Хеа изчисти топката в гърба на Калвърт-Люин и тя влетя в мрежата му за 1:0. Това бе 15-и гол за Калвърт-Люин през сезона. Три минути по-късно Неманя Матич удари греда. А в 31-ата минута слаб удар на Бруно Фернандеш изненада Пикфорд за 1:1.

Отменен гол за Евертън в последната минута доведе до конфронтация между Карло Анчелоти и рефера. Съответно арбитърът изгони мениджърът на карамелите.