Уулвърхемптън - Евертън

Уулвърхемптън отказа Евертън от евротурнирите

Уулвърхемптън запази надеждите си да участва в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи Евертън с 3:0. Двубоят на „Молиню“ беше от 35-ия кръг на Висшата лига.

Уулвърхемптън доминираше и поведе в резултата точно преди почивката. Тогава Раул Хименес беше точен от дузпа. Мексиканецът вече има 24 гола и 10 асистенции във всички турнири.

Само две минути след началото на втората част вълците удвоиха преднината си чрез Леандер Дендонкер. В 74-та минута Диого Жота сложи точка на спорта с трети гол за Уулвс.

Тимът на Нуно Ешпирито Санто има 55 точки и се върна на шестата позиция в класирането, като изостава с четири точки от четвъртия Лестър Сити. Евертън се прости с шансовете си да участва в евротурнирите през следващия сезон. Карамелите са на 11 позиция с 45 точки.

Лошите новини за Карло Анчелоти не свършиха със загубата. Централният защитник Йери Мина напусна контузен през първото полувреме с травма в бедрото. Друг централен бранител – Мейсън Холгейт – също е контузен.