Манчестър Юнайтед - Уулвърхемптън
Снимка: twitter.com/manutd

Уулвърхемптън удари Юнайтед на „Олд Трафорд“

Уулвърхемптън победи Манчестър Юнайтед с 1:0 насред „Олд Трафорд“. Уулвс спечелиха в Театъра на мечтите за първи път от 1980-а година насам. Загубата пък е първа за Юнайте с Ралф Рангник начело и първа въобще от 20 ноември.

Червените дяволи играха слабо и само на моменти се доближиха до истината. Вълците бяха много по-агресивни и мотивирани. Единственият гол вкара Жоао Моутиньо в 82-ата минута. Попадението е първо за 35-годишния ветеран от 11 месеца насам.

Юнайтед отправи само два точни удара, а най-чистото положение беше изстрел в гредата на Бруно Фернандеш в 68-ата минута. Фернандеш имаше и шанс да изравни в 95-ата минута. Жозе Са обаче спаси. Уулвърхемптън също удари греда – чрез Ромен Саис. Гостите имаха общо шест точни удар и 13 неточни.

Успехът доближи Уулвърхемптън на три точки от Юнайтед в класирането. Те са осми с 28 точки. Червените дяволи са седми с 31 точки. Четвъртият Арсенал има 35 точки и мач повече. Лидерът Манчестър Сити има 22 точки повече от градския съперник.