Уулвърхемптън - Ливърпул

Уулвърхемптън изхвърли Ливърпул от ФА Къп

Уулвърхемптън изхвърли Ливърпул от турнира за ФА Къп след победа с 2:1. Лидерът във Висшата лига стана първата сериозна жерта в тазгодишното издание.

Децата на Ливърпул, които дебютираха

Юрген Клоп направи доста промени в своя тим. Общо девет различни играчи се появиха на терена в сравнение с последния мач – загубата от Манчестър Сити. Между тях бяха 17-годишният халф Къртис Джоунс и 18-годишният Рафаел Камачо. Шест минути след началото се контузи Деян Ловрен. Така на терена се появи 16-годишният Ки-Джана Хьовер. Холандският защитник стана третият най-млад дебютант в историята на клуба.

Вълците обаче не създаваха проблеми на неопитната защитна линия на своя съперник чак до 38-а минута. Тогава Джеймс Милнър сбърка и Раул Хименес вкара за 1:0.

Уулвърхемптън получи гол с първия точен удар

Шест минути след почивката Дивок Ориги изравни за червените. Това бе и първият точен удар на мърсисайдци във вратата.

Паритетът обаче се задържа само шест минути. Рубен Невес отправи великолепен удар и преодоля Миньоле за 2:1. В игра за тима на Юрген Клоп се появиха Салах и Фирмино. Те получиха 20 минути на разположение, но не успяха да помогнат на Ливърпул да изравни.