Леверкузен - Волфсбург

Волфсбург изненада лошо Байер Леверкузен

Волфсбург записа първа победа след рестата на Бундеслигата, като спечели с 4:1 над Байер Леверкузен. Поражението бе първо за домакините през 2020-а. Леверкузен имаше и 11 победи в последните си 12 срещи. Така Байер пропусна да се доближи на точка от втория Борусия Дортмунд. Тимът остава пети с 53 точки. Волфсбург е шести с 42 точки.

Резултатът бе открит в края на първото полувреме от Марин Понграчич. Защитникът вкара с глава след прея свободен удар. Това бе първи негов гол в Бундеслигата. В 64-ата минута Максимилиан Арнолд удвои преднината на гостите. Той вкара директно от пряк свободен удар. Четири минути по-късно Ренато Щефен вкара за 0:3, пак след удар с глава. В 75-ата минута Понграчич бе точен за втори път в срещата, този път след корнер. Домакините стигнаха до почетен гол в 85-ата минута, а негов автор стана Юлиан Баумгартлингер.

В другите мачове Айнтрахт навакса два гола пасив, за да измъкне 3:3 от Фрайбург. Вердер и Борусия Мьонхенгладбах направиха 0:0.