Вут Вегхорст, Волфсбург

Волфсбург се доближи на две точки от Байерн

Волфсбург победи Айнтрахт Франкфурт с 2:1 в първи мач от 11-ия кръг в Бундеслигата. Вълците записаха 11-и мач без загуба и се доближиха на две точки от лидера Байерн. Двата тима се срещат в сряда в Мюнхен.

Шлагер удари греда още в деветата минута, но след това положенията намаляха. През втората част обаче паднаха три гола. Бас Дост откри резултата за гостите от дузпа в 63-та минута. Вут Вегхорст обаче отвърна с нова дузпа в 76-та минута – 1:1. В края на редовното време отново той вкара за 2:1 след пас на Шлагер. Нидерландецът има вече 9 попадения през сезона. Седем от тях са в последните пет кръга.

„Признавам си, че преди мача с Айнтрат си мислех за Байерн. Невероятно е, че още нямаме загуба, а те имат„, обясни Вегхорст. „Не мисля, че играх особено силно. Но щом съм вкарал два гола, значи нещата са се получили“, добави нападателят на Волфсбург.

Загубата сложи край на серията на Айнтрахт от пет поредни равенства. Орлите са девети с 11 точки. През седмицата те приемат Борусия Мьонхенгладбах.