Волфсбург - Вердер
Снимка: facebook.com/vflwolfsburg

Волфсбург спря серията на Вердер с 5:3 – ВИДЕО

Волфсбург сложи край на серията на Вердер от 5 поредни равенства 1:1, след като отнесе северния си съперник с 5:3 в първия мач от кръга в Бундеслигата. Освен красив футбол във великолепния спектакъл имаше автогол и червен картон. С трите точки вълците събраха 17 и се изкачиха на пето място, с две точки по-малко от лидера Байерн.  Бременци остават 10 с 11 точки.

Вердер сложи начало на головото шоу още в 13-ата минута. Тогава Осако отне топката до наказателното поле и изведе Битенкорт за 0:1. Само за три минути обаче Волфсбург обърна резултата. Първо Баку изравни с хубав шут, а в 25-ата минута Бруукс направи 2:1. Десет минути по-късно Мьовалд изравни за гостите – 2:2. Попадението дойде малко, след като той беше пуснат в игра от треньора Кофелд. Той се разписа за първи път след 14 месеца. Радостта на Вердер обаче беше кратка – 76 секунди по-късно Вегхорст направи 3:2.

Второто полувреме започна с автогол на Брукс за 3:3. Четвърт час преди края Вегхорст направи 4:3, а малко по-късно Мьовалд получи червен картон. В петата минута на добавеното време Бялек сложи точка на спора – 5:3. Това беше първи гол за него в Бундеслигата.