Вердер - Волфсбург

Волфсбург влоши положението на Вердер

Волфсбург спечели с 1:0 визитата си на Вердер и засили бременци към Втора Бундеслига. Вердер остава 17-и в класирането, на три точки от 16-я Фортуна и на шест от 15-я Майнц. Вълците пък си върнаха шестата позиция, която гарантира участие в Лига Европа. До края на сезона в Бундеслигата остават четири кръга.

Голът на „Везерщадион“ вкара Вут Вегхорст осем минути преди края. Холандецът се разписа след отлична контраатака, започната от Мбабу от собтвеното наказателно поле и минала и през Клаус. Това бе 12-и гол за него през сезона и първи след четири сухи мача.

През първото полувреме и двата тима имаха по едно добро положение. Първо Вегхорст бе изведен сам срещу Павленка, но вратарят отби, а после Велкович изби от голлинията. После Кастелс извади хубав удар на Осако и запази вратата на Волфсбург.

Вердер продължава да е най-слабият домакин и да има най-слабата атака. И е доста вероятно да последва съдбата на друг колос от Севера – Хамбургер, който изпадна преди два сезона.