Тотнъм спечели драматично, Деле Али се контузи

Фулъм - Тотнъм

Тотнъм победи драматично с 2:1 Фулъм в лондонско дерби. Така шпорите продължиха преследването на Манчестър Сити и Ливърпул. Те изостават на пет точки от Сити и на девет от Ливърпул.

Котиджърс започнаха по-добре срещата и откриха резултата в 17-та минута. Тогава центриране от ъглов удар бе засечено от Фернандо Йоренте в собствената му мрежа. Испанецът започна като титуляр на мястото на контузения Хари Кейн. Но определено не се справи със задачата да замести английския национал в атака.

До края на първата част Фулъм имаше още няколко опасни удара към Юго Лорис. Най-деен бе привлеченият от Бешикташ Райън Бабел, чиито пробиви притесняваха отбраната на Тотнъм. Гостите бяха близо до изравняването при удар с рамо на Йоренте, но Серхио Рико спаси.

Обратът в полза на Тотнъм

Рико обаче нямаше какво да направи в началото на втората част, когато Деле Али изравни. Той се разписа от близко разстояние с глава след отлично подаване на Ериксен. Двубоят вървеше към първо равенство през сезона за шпорите. Центриране на Жорж-Кевин Нкуду в 93-а минута обаче стигна до Хари Уинкс. А той, подобно на Али, не сбърка отблизо.

Травмата на Деле Али

Нкуду влезе в игра на мястото на Деле Али. Той получи разтежение към края и бе сменен в 85-а минута. Халфът може да е поредната отсъстваща ключова фигура за шпорите. Хюн Мин Сон е с националния си отбор поне още две седмици. Кейн пък няма да играе до края на февруари. Те тримата имат общо 39 гола във всички турнири. Или над 50% от всички попадения на Тотнъм през сезона.