Ръсел Уестбрук

Уестбрук изравни брадат рекорд в НБА

Гардът на Вашингтон Уизардс Ръсел Уестбрук изравни рекорда за най-голям брой трипъл-дабъл в историята на НБА. Това се случи при успеха със 133:132 след продължение над Индиана Пейсърс. Той реализира 33 точки, 19 борби и 15 асистенции.

Това бе 181-ви трипъл-дабъл за Уестбрук. Така той изравни постижението на легендарния Оскар Робъртсън. Робъртсън игра през 60-те и 70-те за Синсинати и Милуоки. „Всеки път, когато стъпя на корта, се опитвам да оставя всичко от себе си. И когато всичко приключи, никой не може да каже, че не съм се борил на най-високото ниво или че съм мамил. Искам да благодаря на Оскар – той постави основите“, заяви Уестбрук.

Рекордното му постижение засенчи страхотното представяне на съотборника му Брадли Бийл. Той вкара 50 точки за 39 минути игра. С този успех Вашингтон (32-36) измести Индиана (31-36) от 9-то място в класирането на Източната конференция, което дава право на участие в бараж за плейофите.

Къри подобри рекорд за тройки

В друг мач от изминалата нощ звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри отново бе на изключителна висота за победата над Оклахома Сити Тъндър със 136:97. Къри отбеляза 49 точки (11 тройки) за 29 минути игра. Така той подобри рекорда си от шест мача с 10 или повече тройки в рамките на един сезон, поставен през 2018/19.

Голдън Стейт заема осма позиция на Запад с баланс от 35 победи и 33 загуби. Тъндър вече нямат шанс да влязат плейофите.