Уест Хем - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/westham

Уест Хем спря Манчестър Сити след 2:2

Уест Хем спря победния ход на Манчестър Сити във Висшата лига като направи 2:2 срещу шампиона в Лондон. Точката гарантира футбол в Европа за чуковете. Сити пък увеличи аванса си на върха пред Ливърпул на четири точки. Червените обаче са и с мач по-малко. Резултатът днес означава, че Сити със сигурност ще е шампион, ако победи Астън Вила в последния кръг. Начело на Вила е легендата на мърсисайдци Стивън Джерард.

Иначе двубоят в Лондон предложи великолепно зрелище. Уест Хем поведе с 2:0 преди почивката. после Сити изравни, а малко преди края Рияд Марез изпусна дузпа, за да завърши обрата.

Джарод Боуен откри в средата на първото полувреме, а в края му вкара за 2:0. В първия случай той беше изведен от Форналс, във втория от Антонио.

Четири минути след почивката удар на Джак Грилийш рикошира за 2:1. 20 минути преди края Рияд Марез центрира, а Куфал си вкара автогол за 2:2. В 84-ата минута реферът отсъди дузпа за нарушение на Доусън срещу Марез. Фабиански обаче спаси удара на Марез от бялата точка.

Така чуковете не загубиха в последния мач на Марк Ноубъл.