Уест Хем спря Ливърпул с 1:1 в Лондон

Уест Хем - Ливърпул

Ливърпул изпусна две точки във визитата си на Уест Хем, като направи само 1:1 в Лондон. Така авансът на мърсисайдци на върха вече е само три точки. Вторият Манчестър Сити обаче има по-добра голова разлика. Тотнъм е трети, на две точки зад Сити.

Червените не играха особено добре и си личеше отсъствието на Вийналдум и Хендерсън. Милнър и Фирмино пък бяха почти незабележими. Гостите все поведоха в 22-а минута чрез Мане. Преди топката да стигне до него обаче тя мина през Милнър, който бе в засада. Но такава не бе отсъдена. Мане се разписа в трети пореден мач на Ливърпул във Висшата лига. Това се случва едва за втори път в кариерата му.

Заучено положение води до гол за Уест Хем

Още преди да трябва да наваксват, чуковете показаха, че няма да се дадат лесно. И бързо изравниха резултата. Фелипе Андерсон изпълни свободен удар, изведе хитро Антонио и той вкара за 1:1.

След почивката червените бяха необичайно бавни и неориентирани. Салаху и Мане отправиха удари към Фабиански, но не го затрудниха особено. Чак в добавеното време резервата Ориги имаше шанс да вкара за 1:2. Той бе изведен сам срещу вратаря, но би право в него. Това беше и последното действие в двубоя.