Бърнли - Уест Хем

Уест Хем продължи преследването на Топ 4

Уест Хем запази живи мечтите си за участие в Шампионската лига, след като победи Бърнли с 2:1. Чуковете бяха загубили предишните си два мача, но постигнаха ценен обрат на „Търф Моор“.

Намиращият се в отлична форма нападател на Бърнли Крис Ууд даде преднина на домакините. Той се разписа от дузпа още в 10-та минута. Тимът на Дейвид Мойс обаче постигна пълен обрат до 29-та минута. И двата гола вкара Антонио, а асистенциите бяха на Владимир Куфал и Саид Бенрама. Антонио има вече 45 гола във Висшата лига. Повече от него за чуковете имат само Паоло ди Канио (47) и Марк Ноубъл (46).

Уест Хем е пети с 58 точки, три по-малко от четвъртия Челси и две повече от шестия Тотнъм. Бърнли остава на девет точки над опасната зона, но е в лоша серия – четири загуби в пет мача. До края остават 4 кръга.