Уест Хем - Манчестър Сити

Уест Хем препъна Манчестър Сити с красив гол

Манчестър Сити допусна поредна грешна стъпка от началото на сезона. Вицешампионът стигна само до 1:1 при гостуването си на Уест Хем в шестия кръг на Висшата лига.

На „Лондон Стейдиъм“ домакините започнаха силно и поведоха в 18-та минута. Тогава Антонио се разписа със страхотен ножичен удар след добро центриране на Куфал. Това беше 11-о попадение за него в последните му 12 мача в елита. Сити беше неубедителен през първото полувреме и не успя да постави под напрежение чуковете.

На почивката Пеп Гуардиола вкара в игра Фил Фоудън на мястото на Серхио Агуеро и това бързо даде резултат. Именно младият английски национал изравни в 51-та минута с изстрел по земя. Това беше четвърти гол за него през сезона. Гостите натиснаха в следващите минути, но трудно стигаха до чисти голови положения. Тимът на Дейвид Мойс се защитаваше сигурно и си заслужи точката.

По този начин Манчестър Сити продължи с неубедителното си представяне – отборът заема 11-то място в класирането с осем точки от пет мача. Уест Хем записа второ поредно равенство срещу един от водещите тимове след 3:3 с Тотнъм преди седмица. Чуковете са на десета позиция също с осем точки.