Уест Хем
Снимка: twitter.com/WestHam

Уест Хем победи Ливърпул и го изпревари

Уест Хем продължи изключително силното си представяне от началото на сезона, след като победи Ливърпул с 3:2. Поражението е първо за мърсисайдци през сезона и първо от 25 мача насам. С победата чуковете изпревариха Ливърпул и излязоха трет. Тимът на Дейвид Мойс е с 23 точки, колкото има и Манчестър Сити. Лидерът Челси има 26 точки, Ливърпул е с 22 точки.

Уест Хем поведе още в четвъртата минута след автогол на Алисон. Той прати топката в собствената си мрежа след корнер. Първият шанс за червените да изравнят дойде след половин час игра, но Жота го пропусна. Все пак в края на първата част гостите вкараха чрез Трент Александър-Арнолд. Той се разписа от пряк свободен удар.

След паузата чуковете реализираха две попадения в рамките на седем минути. Пабло Форналс вкара в 67-ата минута след отлична асистенция на Боуен. В 74-ата Курт Зума направи 3:1 след нова асистенция на Боуен.

До края на двубоя Ливърпул хвърли всичко в атака. Седем минути преди края резервата Дивок Ориги вкара с красиво изпълнение за 3:2. После Садио Мане имаше възможност да изравни, но не уцели вратата.

Така мърсисайдци паднаха от столичани за първи път от пет години насам. И не успяха да поставят нов клубен рекорд от 26 поредни срещи без поражение.