Уест Хем - Лестър

Уест Хем победи Лестър и завърза битката за Топ 4

Уест Хем победи Лестър Сити с 3:2 у дома в мач от 31-я кръг на Висшата лига. Така чуковете се върнаха в Топ 4 и завързаха сериозно битката за Шампионската лига. Лестър е трети с 56 точки, но Уест Хем е само с точка по-малко. Челси е пети с 54 точки, две повече от шестия Ливърпул.

На „Лондон Стейдиъм“ тимът на Дейвид Мойс за пореден път показаха много ефективен футбол. Лисиците имаха предимство в притежанието на топката от самото начало, но домакините се защитаваха добре. Те нанесоха своя удар в 29-та минута чрез намиращия се в страхотна форма Джеси Лингард. Халфът се разписа за 1:0 с прецизен изстрел от границата на наказателното поле. Минута преди почивката Лингард удвои преднината на столичани. Той вкара на празна врата след контраатака и асистенция на Джаред Боуен. Така Лингард има вече осем гола в девет мача, след като дойде под наем от Манчестър Юнайтед.

Чуковете продължиха второто полувреме по същия начин и само три минути след почивката поведоха с 3:0. Голът беше на Боуен. Малко след това попадение на Иса Диоп бе отменено заради засада.

Тимът на Брендън Роджърс успя да върнат един гол в 70-та минута чрез Келеши Ихеаначо. Това доведе до мощен натиск до края, но само до още един гол. Той падва в 91-та минута, когато се разписа отново Ихеаначо. Той събра 11 попадения в 11 срещи.