Уест Хем - Лестър, Антонио
Снимка: twitter.com/WestHam

Уест Хем пак вкара 4 гола и поведе в Англия

Уест Хем вкара четири гола във втори пореден мач, отново спечели и поведе в класирането във Висшата лига. Жертва на чуковете този път беше носителят на ФА Къп Лестър Сити. Едва за втори път във Висшата лига столичани започват сезон с две поредни победи.

Нападателят на Уест Хем Микейл Антонио пък влезе в историята, след като отбеляза на два пъти. Той стана най-резултатният играч на чуковете във Висшата лига, изпреварвайки Паоло Ди Канио. Антонио има 49 гола, Ди Канио – 47.

Столичани поведоха в 26-ата минута чрез Пабло Форнас. Пет минути преди края на първото полувреме лисиците останаха с човек по-малко. Айосе Перес беше изгонен за грубо нарушение – първи червен картон за него след 274 мача в елита.

В 56-ата минута чуковете поведоха с 2:0. Союнджю опита да върне топката към вратаря, но тя беше достигната от Антонио, който я пусна към Саид Банрама и той реализира в празната врата. Десетина минути по-късно Лестър върна един гол чрез Юри Тилеманс. Надеждите на лисиците обаче бяха попарени от Антонио, който покачи на 3:1 в 80-ата минута. Четири по-късно отново той вкара за 4:1.

Антонио отпразнува като потанцува с картонено копие на самия себе си.