Уест Хем - Челси
Снимка: twitter.com/westham

Уест Хем направи знаменит обрат срещу Челси

Уест Хем направи знаменит обрат срещу Челси, за да спечели с 3:2 сблъсъка на върха на класирането в Англия. Сините на два пъти повеждаха, но чуковете два пъти изравняваха. А в 87-ата минута успяха да стигнат и до победен гол. Така те взеха втори успех над претендент за титлата, след като преди месец се справиха с Ливърпул. Тогава столичани пак спечелиха с 3:2.

Загубата е втора за сините във Висшата лига този сезон. Първата беше с 0:1 от Манчестър Сити в края на септември. Поражението дава шанс на Сити и Ливърпул да изпреварят Челси в класирането. Ливърпул гостува на Уулвс, а пък Сити – на Уотфорд по-късно днес.  Уест Хем е четвърти с 27 точки.

Челси владеше повече топката и имаше повече удари, но Уест Хем се защитаваше стабилно през целия мач. Все пак сините поведоха чрез Тиаго Силва в средата на първото полувреме. В 40-ата минута обаче Лансини изравни от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение срещу Джаред Боуен. Малко по-късно Мейнсън Маунт вкара за 1:2 след пас на Зийеш.

Боуен направи 2:2 в 56-ата минута с хубав удар от границата на наказателното поле. А в 87-ата Масуаку при опит за центриране прати топката в мрежата за 3:2.