Лийдс - Уест Хем

Уест Хем отново е пети след 2:1 над Лийдс

Уест Хем спечели гостуването си на Лийдс с 2:1 в първи двубой от 12-ия кръг на Висшата лига. Така чуковете се върнаха на пето място в класирането с 20 точки. Те имат 4 по-малко от лидера Тотнъм. Лийдс пък допусна шеста загуба този сезон и остава 14-и с 14 точки.

Домакините започнаха по-добре и поведоха в шестата минута след дузпа, вкарана от Матеуш Клих. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на вратаря Лукаш Фабиански срещу Патрик Бамфорд. Полският страж първоначално отрази слабия удар на Клих от бялата точка. ВАР обаче показа, че Фабиански е излязъл извън голлинията си при изпълнението. Дузпата беше пребита, а Клих този път не сбърка за 1:0.

„Трябва да имаш рентген, за да видиш, че кракът му е напред. Според мен петата му беше на линията. Ядосан съм, защото това е тормоз“, каза мениджърът на столичани Дейвид Мойс.

Постепенно гостите изравниха играта и възстановиха паритета чрез Томаш Сучек, който вкара с глава след корнер.

Уест Хем изигра по-добра втора част и закономерно взе трите точки. Победният гол падна в 80-та минута след ново статично положение. Кресуел центрира, а Огбона вкара за 1:2. Лийдс допусна попадение след статично положение за седми път през сезона. Тимът е номер едно по този негативен показател в елита.

Чуковете пък спечелиха едва за втори път в 27 опита, в които са получили първия гол. Освен това те триумфираха на „Еланд Роуд“ за първи път от 20 години.