Евертън - Уест Хем

Уест Хем спря победната серия на Евертън

Уест Хем спря серията на Евертън от четири поредни победи. Чуковете спечелиха с 1:0 на „Гудисън“ и не позволиха на сините да се доближат на точка от лидера Ливърпул. Успехът е първи за мениджъра Дейвид Мойс в пет визити на бившия му клуб. Мойс загуби предишните четири.

Иначе двубоя не беше особено интересен. Евертън не игра вдъхновено както в предишните си двубои и рядко притесняваше Уест Хем. Голът пък падна по-скоро случайно. Кресуел стреля, топката рикошира в Мина и се озова на пътя на Томас Сучек. Той я прати в мрежата за 0:1. Това се случи в 85-ата минута. Попадението е пето за Сучек през сезона.

През първото полувреме имаше само един точен удар – в самия му край. През втората част чуковете имаха два добри шанса, но Пикфорд спаси ударите на Кресуел и Антонио. После те вкараха за 0:1, а Евертън не знаеше как да отговори.