Уест Бромич - Манччестър Юнайтед

Уест Бромич спря Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед допусна нова грешна стъпка в битката за титлата в Англия – 1:1 при гостуването си на Уест Бромич Албиън. Тимът на Оле Гунар Солскяер има само две победи в седем срещи във Висшата лига.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още във втората минута. Тогава Мбайе Диан вкара с глава от близко разстояние след центриране на Конър Галахър. Червените дяволи постепенно поеха контрола, но трудно стигаха до чисти положения. Те все пак успяха да изравнят минути преди почивката, когато Бруно Фернандеш се разписа с акробатичен удар от воле след центриране на Люк Шоу отляво.

В средата на второто полувреме гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Хари Магуайър. След консултация с ВАР реферът Крейг Поусън отмени решението си. В заключителните минути Уест Бромич имаше два добри шанса на контраатака, но не стигна до гол. В 95-та минута Юнайтед все пак можеше да стигне до успеха, но удар на Магуайър срещна страничната греда.

Ремито беше достатъчно на Юнайтед да си върне второто място от Лестър Сити. Тимът обаче вече изостава със седем точки от лидера Манчестър Сити. Уест Бромич е предпоследен с 13 точки.

Обамеянг вкара хеттрик за Арсенал при 4:2 над Лийдс

Пиер-Емерик Обамеянг се отпуши с хеттрик за Арсенал при 4:2 над Лийдс. Допреди този мач габонецът имаше едва пет попадения през сезона. След сблъсъка той благодари на клуба за „показаната вяра и подкрепата в трудния период“. Обамеянг откри в 14-ата минута, а в края на първата част дублира аванса от дузпа. До почивката Белерин вкара за 3:0, а голмайсторът оформи хеттрика си в 47-ата минута. Досега той не беше вкарал три попадения в един мач от Висшата лига. Лийдс върна два гола чрез Щруйк и Коста, но не успя да стигне до повече.