Манчестър Сити - Уест Бромич

Уест Бромич взе точка от Манчестър Сити

Уест Бромич измъкна неочаквана точка от Манчестър Сити след 1:1 в 13-ия кръг на Висшата лига. Въпреки това според БиБиСи мениджърът на новака Славен Билич може да бъде уволнен днес.

Първото добро положение се откри пред гостите – Карлан Грант стреля, но Едерсон изби. Домакините очаквано наложиха контрол, но рядко стигаха до опасни ситуации. Все пак Сити поведе след половин час игра. Илкай Гюндоган завърши комбинация между него и Рахийм Стърлинг за 1:0. Това беше първи гол за Гюндоган от 22 мача насам. В края на първата част обаче Уест Бромич изравни. Изстрел на Аджай се отклони от Рубен Диаш и влетя в мрежата на манчестърци – 1:1. Това беше първи гол, допуснат от Сити, от 608 минути игра.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на тима на Пеп Гуардиола. Сити обаче стигна до добри положения чак в добавеното време. Тогава две страхотни центрирания на Кевин Де Бройне не бяха оползотворени от Гюндоган и Стърлинг. Така Сити пропусна да се приближи до лидерите Тотнъм и Ливърпул, които в сряда играят на „Анфийлд“. Тимът има вече 20 точки и заема шестата позиция. Уест Бромич остава предпоследен със седем точки.

„Спокоен съм. Обичам работата си и работя здраво за мен и за клуба. Всичко друго е извън мой контрол. Не ме интересува как става зад кулисите“, коментира Билич.

„Ако искаме да се борим за титлата, трябва да печелим подобни мачове. А ние не го направихме. Имахме положения, но не спечелихме. А тази игра зависи от резултатите“