Ливърпул - Уест Бромич

Уест Бромич измъкна точка от Ливърпул

Ливърпул допусна грешна стъпка в защитата на титлата, след като направи 1:1 като домакин на Уест Бромич Албиън. Двубоят беше от 15-я кръг на Висшата лига.

На „Анфийлд“ домакините доминираха тотално през първото полувреме, но бяха неточни в завършващия удар. Те превърнаха превъзходството си в само един гол, отбелязан от Садио Мане в 12-та минута. Мане се възползва от пас на Жоел Матип, за да вкара шестото си попадение този сезон.

След почивката тимът на Сам Алардайс изравни играта. После Жоел Матип беше сменен принудително след час игра и това разклати червените. Уест Бромич изравни в 82-та минута. Тогава Семи Ажай се разписа с глава след центриране от корнер на Матеус Перейра. В минутите до края мърсисайдци бяха много близо до победен гол, но вратарят на Албиън Сам Джонстън се намеси страхотно след удар с глава на Роберто Фирмино от чиста позиция.

Ливърпул има 32 точки, с три повече от втория Евертън. Албиън остава на предпоследната позиция с осем точки, на пет от спасението. Това беше първа точка за тима след назначението на Сам Алардайс.