Вердер - Айнтрахт

Вердер сложи край на силната серия на Айнтрахт

Вердер победи Айнтрахт с 2:1 в първия мач от 23-я кръг на Бундеслигата. Така зелените сложиха край на серията на орлите от 11 мача без загуба. В този период – от 11 декември 2020 насам – Айнтрахт имаше 9 победи и 2 ремита, включително с 2:1 над Байерн в последния кръг.

Гостите поведоха още в деветата минута. Разписа се обичайният заподозрян Андре Силва след пас на друг обичайно заподозрян – Филип Костич. Костич има 7 асистенции в последните 8 мача, Андре Силва вече има 18 попадения през сезона. После Павленка извади шут на португалеца, а Костич изпусна изгоден шанс за 0:2. В края на първата част Рашица се измъкна от Хасебе, но уцели гредата.

Втората част започна с гол в полза на Вердер. Гебреселасие вкара за 1:1 след пас на Рашица. Първоначално беше отсъдена засада, но ВАР показа, че такава няма. След час игра зелените вкараха за 2:1 – Егещайн изведе Сарджънт. Попадението отново беше отменено заради засада и ВАР пак показа, че такава няма. Осем минути по-късно и Рашица се разписа, но този път и ВАР се съгласи, че е имало засада.

До края Павленка спаси по един удар на Андре Силва и Костич, за да запази аванса на тима си.

Айнтрахт остава четвърти с 42 точки – на седем зад лидера Байерн и на пет пред петия Байер Леверкузен. Вердер е 12-и с 26 точки – 9 повече от 17-я Майнц.