Шефилд Уензди - Нюкасъл
Снимка: twitter.com/swfc

Шефилд Уензди изхвърли Нюкасъл от ФА Къп

Шефилд Уензди взе скалпа на Нюкасъл за ФА Къп след запомнящ се успех с 2:1. Загубата е първа за тима на Еди Хауи от 31 август насам. Тогава свраките паднаха от Ливърпул.

И двете попадения за кукумявките, които са в третия ешелон в Англия, вкара Джош Уиндас. Той откри в 52-ата минута, а в 65-ата направи 2:0. При първото попадение имаше съмнение за засада. Страничният рефер обаче не вдигна флага си, а ВАР на „Хилсбъро“ няма.

Свраките, трети във Висшата лига, върнаха един гол в 69-ата минута чрез резервата Бруно Гимараеш. Той също беше в позиция, съмнителна за засада.

Към края Уиндас имаше шанс и за хеттрик, но ударът му се отби в гредата. Вратарят на Шефилд Уензди Камерън Даусън също имаше сериозна заслуга за успеха, защото спаси куп положения. Две от тях се откриха пред върналия се след дълго лечение на травма Александър Исак.