Вайденфелер

Вайденфелер изигра последните си минути за Борусия Дортмунд

Роман Вайденфелер изигра последните си минути за Борусия Дортмунд. Това се случи в контролата срещу Лос Анджелис ФК. Двубоят бе официалното откриване на новия стадион на американския клуб „Банк-ъф-Калифорния“, където тимът ще играе мачовете си от МЛС. Срещата завърши 1:1 като домакините откриха в 77-а минута чрез Ковар, а Филип изравни в 87-ата.

За Борусия играха всички звезди, които не са повикани в националните си отбои за Мондиала, включително световните шампиони Марио Гьотце и Андре Шюрле. „Супер е, че играхме в Щатите. Дори семейството ми дойде да ме гледа“, каза Кристиан Пулишич.

Вайденфелер изкара 16 години в Дортмунд

Вайденфелер, който напуска Дортмунд след 16 сезона в клуба, започна с капитанската лента и изигра едно полувреме. 38-годишният вратар има над 400 мача за жълто-черните, като стана на два пъти шампион на Германия. Той е и световен шампион от 2014-а с Бундестима.

Последен мач и за Щьогер

Визитата в Лос Анджелис бе и последният мач начело на Борусия за треньора Петер Щьогер. Той ще бъде сменен от Лусиен Фавр.