Уотфорд - Тотнъм

Уотфорд изпусна да накаже Тотнъм

Уотфорд и Тотнъм направиха 0:0 в първия двубой от 23-ия кръг на Висша лига. Срещата на „Викъридж Роуд“ можеше да завърши с победа и на два тима, но те изтърваха положенията си.

Стършелите все пак могат да съжаляват повече за изпуснати три точки. Капитанът Трой Дийни пропиля дузпа през второто полувреме, отсъдена за игра с ръка на Вертонген. Нападателят би силно, но в обсега на Гацанига и вратарят спаси. Това бе трета изпусната дузпа от последните шест, изпълнени от Дийни.

Шпорите пък имаха шанс в добавеното време. Тогава след разбъркване в наказателното поле резервата Пусето изби топката преди тя да премине голлинията. Пусето дебютира в този двубой, а ударът бе на Ламела.

Така Уотфорд продължава положителната си серия и вече шест мача няма поражение. Отборът на Найджъл Пиърсън е на 16-то място с 23 точки. Тотнъм пък остана без няма успех в лигата вече четвърти пореден мач. Тимът на Жозе Моуриньо е седмо място с 31 точки.