Палас - Уотфорд
Снимка: twitter.com/CPFC

Уотфорд изпадна, Уулвс спря Челси с гол в 97-ата минута

Уотфорд изпадна от Висшата лига, след като загуби с 0:1 от Кристъл Палас. Стършелите изостават на 12 точки от спасението, а до края има само три кръга.

Голът за Палас вкара Заха от дузпа в 31-ата минута. Уотфорд игра слабо и нямаше чисто положение да изравни. Освен това завърши мача с човек по-малко, след като Камара беше изгонен.

Изпадането е второ за Уотфорд в последните три сезона. Между тях тимът спечели и промоция от Чемпиъншип. Стършелите остават и без мениджър след края на сезона. Досегашният – ветеранът Рой Ходжсън – ще се пенсионира през лятото. 74-годишният Ходжсън има 46-годишна кариера, в която води 17 различни клуба в осем държави плюс четири националния тима. Между тях е и Кристъл Палас.

Бъдещият собственик на Челси Том Бьоли видя как сините изпуснаха победата срещу Уулвс. Челси поведе с 2:0 с два бързи гола на Ромелу Лукаку в 56 и 58 минути. Той не се беше разписвал във Висшата лига от 29 декември. Резервата Тринкао обаче намали в 79-ата, а в 97-ата Конър Коуди измъкна драматична точка за вълците.