Уелс
Снимка: twitter.com/Cymru

Уелс би Украйна и е на Мондиал след 64 години

Уелс се класира за световното първенство по футбол в Катар след победа над Украйна. Уелсците спечелиха с 1:0 във финалния плейоф в Зона Европа. Мачът се игра в Кардиф.

Единственото попадение беше автогол, вкаран от капитана на Украйна Андрий Ярмоленко в 34-ата минута. Той опита да изчисти изстрел на Гарет Бейл от пряк свободен удар, но прати топката в мрежата.

Домакините играха по-добре преди почивката. Те създадоха куп положения за гол, а освен това удариха и греда. През второто полувреме Украйна натисна и завърши с 24 отправени удара, но не успя да изравни. Заслугата беше на вратаря Уейн Хенеси и защитника Бен Дейвис.

Уелс стига Мондиал за първи път от 1958 г. Тогава драконите играха четвъртфинал. На световното в Катар тимът е в група с Англия, Иран и САЩ. Украйна също опитваше да стигне за втори път до световно първенство.